Blog Page

GENEL KURULA ÇAĞR

GENEL KURULA ÇAĞR

GENEL KURULA ÇAĞRI ULUSLARARASI LIONS DERNEKLERİ 118-Y İSTANBUL ANADOLU YAKASI YÖNETİM ÇEVRESİ FEDERASYONU YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN, Uluslararası Lions Dernekleri İstanbul Anadolu Yakası 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu Olağan Genel Kurul Toplantısı aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere 1 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 17:00 de Feneryolu Mahallesi Yazıcıbaşı Sokak Kilercibaşı Köşkü No:1 adresinde toplanacaktır. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 8 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 09:00 ’da Kozzy Kozyatağı Belediye Meclis Binası, Kozyatağı mah. Bayar Cad, Buket Sk. No:16, 34742 Kadıköy/İstanbul adresinde çoğunluk aranmaksızın yapı... »

Ekim ayı Hizmet Liderimiz seçildi.

Ekim ayı Hizmet Liderimiz seçildi.

9 Lions Kulübümüz kendi uygun gördükleri adayları, kendi seçtikleri fotoğraf ve açıklamaları ile Ekim sonunda sekreteryamıza iletti ve 10 Kasım’da Facebook’taki Yönetim Çevremiz hesabında herkese açık olarak yayınlandı. 17 Kasım’a kadar en çok beğeni alan aday, Ekim Hizmet Lideri olarak seçildi ve herkes tarafından takip edilebildi.  Mühürdar Lions Kulübümüzü ve aday gösterdikleri, Ekim Hizmet Lideri seçilen Lion Medine Ceylan’ı değerli hizmetleri ve liderlikleri için tebrik ediyoruz.   Amacımız, birbirinden kıymetli hizmetlerin kendi aramızda birbirimize ilham kaynağı olması ve hizmet ile liderliğin teşviki ve takdiri olduğu kadar, kendi aramız... »

2022-2023 Barış Afişi Yarışması

2022-2023 Barış Afişi Yarışması

Bildiğiniz üzere 30 yılı aşkın bir süredir Uluslararası Lions Kulüpleri “BARIŞ” temalı çok özel bir sanat yarışmasına sponsorluk yapmaktadır. 2022-2023 dönemi yarışmasının alt başlık konusu ise “ŞEFKATLE LİDERLİK EDİN “. Çocuklar şefkatin ne kadar güçlü olabileceğini bilirler. Genellikle bu duyguyu yetişkinlerden daha açık bir şekilde ifade edebilirler. Bu yıl, gençleri şefkatli liderliğin getirdiği barışçıl geleceği keşfetmeye ve görsel olarak ifade etmeye davet ediyoruz. Gelin , siz değerli Lion ve Leo’larla birlikte çocukların bu yarışmadan haberdar olup katılım göstermeleri için onlara fırsat yaratalım. Katılım şartnamesi ve isim etiketini aşağıdaki linklerd... »

Gençler Arası Değişim Programı (GAD) Hakkında

Gençler Arası Değişim Programı (GAD) Hakkında

Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği tarafından 1961 yılında resmi program olarak kabul edilmiş ve dünyanın 80 ülkesinde uygulanan, Lions’un en geniş kapsamlı uluslararası organizasyonu olan Gençler Arası Değişim Programı (GAD), Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği çatısı altında dünya gençlerinin birbirlerinin kültürlerini daha yakından tanıma şansını yakalamalarını ve aynı zamanda ülkemizi ve Lions’u tanıtmak için bizlere güzel bir olanak sağlayan çok anlamlı bir değişim projesidir. GAD kapsamında her yıl birçok Türk genci yurt dışına gönderilmekte ve yine dünyanın değişik ülkelerinden gelen gençler ülkemizde konuk edici ailelerimizin yanında ve kamplarım... »

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. 

Bu sabah Kadıköy Meydanında Atatürk anıtına Lion’lar ve Leo’lar hep birlikte çelenk koyma törenindeydik, Kadıköy Belediye Başkanımız Sayın Şerdil Dara Odabaşı ile…  30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. »