Blog Page

Lions Aile Şenliği: İlk şenliğimiz 20 Kasım’da! 🎪🦁

Lions Aile Şenliği: İlk şenliğimiz 20 Kasım’da! 🎪🦁

Değerli Lionlar ve Leolar, Üye adayınız olabilecek gönüllü yüreklere Lions’u tanıtmaya hazır mısınız? Kulüp arkadaşlarınız, aileniz ve yakınlarınızla eğlenceli vakitler geçirmeye var mısınız? Her yaştan Lionlar ve Leolar olarak birlikte hazırladığımız, yönetim çevremizin ilk Lions Aile Şenliği 20 Kasım’da! Lions tanıtım geceleri ve Lions geçit törenleri gibi geleneksel aday adayı etkinliklerimizi kendi yerel kültürümüze uyumlu bir şenliğe dönüştürdük. Küçük adımlarla başladığımız ilk şenliğimizin teması: Sonbaharda Lions başkadır. Yeşil, turuncu ve kahverengi renklerindeki giysileriniz içinde sizleri ve üye aday adayı olabilecek akrabalarınızı, yakınlarınızı ve çevrenizi 20 Kasım’da saat 11.... »

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Değerli Lionlar ve Leolar, Bugün, ulusumuzun eseri, milletimizin gururu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti 98 Yaşında… Bu onurla günün coşkusunu hala büyük bir heyecanla yaşıyoruz… Cumhuriyet, demokratik bir ülkenin bozulmaz simgesidir; Türkiye‘nin çağdaş ve demokratik bir ülke olmasının, aydınlık geleceğimizin en önemli güvencesidir. Türk Milletinin kurduğu ve bizlere emanet ettiği, Cumhuriyetimizi Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında çağdaş, sosyal, demokratik bir hukuk devleti olarak geliştirmek, yükseltmek, korumak ve savunmak hepimizin görevidir. Bizler de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için geleceğe ümitle, inanç... »

GAZİLER GÜNÜ ANMA PROGRAMI

GAZİLER GÜNÜ ANMA PROGRAMI

Değerli Lionlar ve Leolar, “Gaziler Günü’nün 100. Yıl Dönümü Anma Programına” ve “Çelenk Sunma Törenine” katılmak üzere 19 Eylül 2021 Pazar günü sabah 09.00’da Pendik Atatürk Anıtı (Sahil Alanı) önünde buluşuyoruz. 13 Eylül 1921’de kazanılan Sakarya Zaferi’nin hemen ardından, Batı Cephesi Kumandanı İsmet Paşa ile Genel Kurmay Başkanı Fevzi Paşa’nın gönderdiği bir önergeyle 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanı verilmiştir. Bu olayın ardından 19 Eylül Gaziler Günü ilan edilmiştir ve her yılın 19 Eylül’ünde gaziler için törenler yapılmaktadır. Bu yıl da, her zaman olduğu gibi, Pendik Muharip Gaziler Derneği’nden aldığımız... »

Bölge toplantılarımız başladı!

Bölge toplantılarımız başladı!

Değerli Lionlar ve Leolar, Eylül ayına tüm hızıyla başladık! Çalışma programımızdaki ve kabinemizdeki takım çalışmasını aylık toplantılarımıza yansıtabileceğimiz gündem ve sunumun paylaşılmasıyla başlayan Eylül ayına genel yönetmen danışma kurullarımız ile devam ediyoruz. Kulüplerimizin üç yılını temsil eden kulüp başkanı, kulüp başkan yardımcısı ve kulüp sekreteri olarak katılımlarınızla kulüplerimizin üç yıllık sürdürülebilirliğini arzu ettiğimiz yapılanmada bölge toplantılarımızın konusu: Hizmet, üyelik, liderlik, pazarlama iletişimi ve yönetselden oluşan tüm çalışma alanlarımız. İlk bölge toplantımızda yönetim çevremizin hizmet koordinatörü (GST) bizlere eşlik edecek. Yönetim çevresi hiz... »

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması

99 yıl… Söylemesi dile kolay.  Engellere ve yokluğa boyun eğmeden, geri çekilmeden, hücum ederek, tek yürek olarak, çocuğundan varından yarınından vazgeçerek elde edilen kanlı, şanlı ve haklı bir zaferin yıl dönümündeyiz. Eşsiz bir önderin, canını vatana feda eden bir milletin ve bağımsızlık aşkıyla yanıp tutuşanların elde ettiği zaferin. Bizim zaferimizin. Atatürk’ün yeni zaferlere ilişkin üç sözünü sizlere anımsatmak isterim. Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus bilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, e... »