Blog Page

GENEL KURULA ÇAĞRI

GENEL KURULA ÇAĞRI

GENEL KURULA ÇAĞRI ULUSLARARASI LIONS DERNEKLERİ 118-Y İSTANBUL ANADOLU YAKASI YÖNETİM ÇEVRESİ FEDERASYONU YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN, Uluslararası Lions Dernekleri İstanbul Anadolu Yakası 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu Olağan Genel Kurul Toplantısı aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere 1 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 17:00 de Feneryolu Mahallesi Yazıcıbaşı Sokak Kilercibaşı Köşkü No:1 adresinde toplanacaktır. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 8 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 09:00 ’da Kozzy Kozyatağı Belediye Meclis Binası, Kozyatağı mah. Bayar Cad, Buket Sk. No:16, 34742 Kadıköy/İstanbul adresinde çoğunluk aranmaksızın yapı... »

GENEL KURULA ÇAĞRI

GENEL KURULA ÇAĞRI ULUSLARARASI LIONS DERNEKLERİ 118-Y İSTANBUL ANADOLU YAKASI YÖNETİM ÇEVRESİ FEDERASYONU YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN, Uluslararası Lions Dernekleri İstanbul Anadolu Yakası 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu Olağan Genel Kurul Toplantısı 14/04/2024 Pazar günü saat 09:00 da, Alara Sok. No: 8A Fenerbahçe Burnu 34726 Kadıköy İstanbul adresindekiİstanbul Yelken Kulübü salonlarında aşağıdaki gündemi görüşmek üzere toplanacaktır. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 21/04/2024 Pazar günü saat 09:00 da Feneryolu Mahallesi, Yazıcıbaşı Sokak, Kilercibaşı Köşkü No.1/A Kadıköy/İstanbul adresinde çoğunluk aranmaks... »

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Mustafa Kemal AtatürkDeğerli Lionlar, Leolar,Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bugün aramızdan ayrılışının 85. Yıldönümü, kendisini özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz. 57 yıllık ömrü, bir devletin kurulmasını sağlayan savaşlar, arkasından, kurulan yeni devleti muasır medeniyetler seviyesine çıkarma ülküsü ve azmi uğruna verdiği mücadele ile geçti. Bizler açtığı yolda, gösterdiği ülküde yürümeye devam edeceğiz. Sen rahat uyu Atam!Bizlerin olduğu her yerde ÜMİT VAR.Nur ARATGenel Yönetmen »

Gençler Arası Değişim Programı (GAD) Kampı 2023-24

Gençler Arası Değişim Programı (GAD) Kampı 2023-24

Ülkemizi ve Lions’u tanıtmak için bizlere güzel bir olanak sağlayan Gençler Arası Değişim Programı (GAD) Kampı, Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği çatısı altında dünya gençlerinin birbirlerinin kültürlerinidaha yakından tanıma şansını yakalamalarını sağlayan çok anlamlı bir değişim projesidir.   Bu proje kapsamında her yıl birçok Türk genci yurt dışına gönderilmekte ve yine dünyanın değişikülkelerinden gelen gençler ülkemizde konuk edici ailelerimizin yanında ve kamplarımızda özenleağırlanmaktadır. Gençler Arası Değişim Programı (GAD), Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği tarafından 1961 yılındaresmi program olarak kabul edilmiş olup, dünyanın 80 ülkesinde uygulanan, Lions’un en geniş kaps... »

Şı̇ı̇r Ve Kompozı̇syon Yarışması

Şı̇ı̇r Ve Kompozı̇syon Yarışması

Türkiye’nin en büyük hizmet kuruluşu olan Uluslararası Lions Dernekleri 118Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu bünyesinde bulunan “Atatürk İlkeleri ve 100.Yıl Hedef Liderliği” tarafından ilk ve ortaokul öğrencilerimiz arasında Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini pekiştirmek amacıyla “Şiir ve Kompozisyon Yarışması” düzenlenmiştir. İlgili yarışmamızın amacı kapsamında; Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhuriyet değerlerimizi hatırlamak, milli birlik ve beraberliğimizi, Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini pekiştirmek ve Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak yazmaya özendirmek amaç edinilmiştir. Gençlerimize dilimizi güzel ve etkili kullanma becerisi ve özgüveni kazandırm... »

Uluslararası Başkanımız Dr. Patti Hill Türkiye ziyareti

Uluslararası Başkanımız Dr. Patti Hill Türkiye ziyareti

118 Y Sekreterya 28 Eylül Per 17:02 (5 gün önce)  Alıcı: ben Uluslararası Başkanımız Dr. Patti Hill 29 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında ülkemizde yer alan yönetim çevreleri ziyaretleri kapsamında, 30 Eylül 2023 Cumartesi günü merkezimiz Kilercibaşı Köşkünü ziyaret etti. Lion, Leo dostlarımıza bazı bilgilendirmelerde bulundu. »