Arşivler

LCICon (Konvansiyon) 2021 Montreal

LCICon (Konvansiyon) 2021 Montreal

See life through Lion lenses in Montréal! Montreal’deki hayatı Lionların gözünden görün Online registration is officially open for LCICon 2021 Montréal, where Lions and Leos from around the world will come together to celebrate a life of service while indulging in the culture and life of Montréal. Find out what’s in store for you at this year’s international convention! Dünyanın her tarafındaki Li... »

Avrupa Lions Online Sempozyumu 3 Ekim’de Gerçekleşecek!

Avrupa Lions Online Sempozyumu 3 Ekim’de Gerçekleşecek!

Covid-19 Pandemisi nedeni ile iptal edilen Selanik Avrupa Forumu yerine, 3 Ekim 2020 tarihinde bir Avrupa Lions Online Sempozyumu düzenlenecektir. Sempozyumun başlığı: “The Future of Lionism in Europe, Different and United in Service”dir. “Avrupa’da Lions’un Geleceği, Farklılıklarımızla Hizmette Birleşiyoruz”. Bu bilginin paylaşılmasına destek veren  GAT Area Leader PDG Zeynep Kocasinan’a teşekkür... »

Genel Yönetmen Mesajı

Genel Yönetmen Mesajı

Değerli Lion ve Leo Dostlarım, Yaşadığımız olağanüstü günlerde artan hizmetler ve dönem başından itibaren yapılan başarılı çalışmalar ile bir dönemi daha, ışık hızı ile bitirdik. Bu güzel dönem için başta Genel Yönetmenimiz Sn. Ahmet Ruhi Gönüllü olmak üzere ekibine, emeği geçen her bir Lion ve Leo dostuma ayrı ayrı teşekkür ederim. Şimdi; Yine, yepyeni heyecanlar, coşku ve yepyeni umutlar ile YEN... »

Kadın ve Çocuğa Şiddete Hayır Çalışma Ekibi – Turuncu Pedalşörler

Kadın ve Çocuğa Şiddete Hayır Çalışma Ekibi – Turuncu Pedalşörler

Değerli Lions Ailemiz; 1999 yılından beri her yıl 25 Kasım dünyada ve ülkemizde ”Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü” olarak kutlanıyor. Birleşmiş Milletler istatistiklerine göre, dünyadaki üç kadından biri yaşamları boyunca en az bir kez fiziksel ya da cinsel saldırıyla karşı karşıya kalıyor. ”Bir ülkede kadın ve çocuklar şiddet görüyor, öldürülüyorsa o ülkenin geleceği de... »

Akademi Duyurusu – Mentor Eğitimi

Akademi Duyurusu – Mentor Eğitimi

Değerli Lionlar ve Leolar, 118 Y Lions Akademisi olarak Yönetim Çevremizin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Kasım ayı programımıza “Mentor” eğitimini dahil ettik. Eğitim tüm Lionlara açıktır. Katılımınız sizlerin gelişimine katkıda bulunacağı gibi, Yönetim Çevremizin de kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Detaylı bilgi için Akademi takımına ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla Hü... »

Göz Sağlığı Hedef Koordinatörlüğü Aktivite Duyurusu

Göz Sağlığı Hedef Koordinatörlüğü Aktivite Duyurusu

Genel Yönetnimiz Sn. Lion Ruhi Gönüllü’nün dönem hedefleri doğrultusunda 6 Nokta Körler Vakfında eğitim alan görme engelli ve az gören kardeşlerimiz için topladığımız akıllı cep telefonlarının teslim zamanı geldi. Bu bağlamda 26 Kasım Salı günü saat 13:30 itibariyle 6 Nokta Körler Vakfının Sarıyer’de bulunan merkezin cihazlarımızı hep birlikte teslim edeceğiz. Festival havasında geçecek bu günde s... »

2019-2020 TELGES Başvuruları Başladı

2019-2020 TELGES Başvuruları Başladı

Değerli Lionlar, 2017- 2018 Hizmet Döneminde ilk kez uyguladığımız TELGES – Tecrübeli Lionlara Gelişim Seminerleri- programını 2.inci kez uygulamak üzere hazırlılarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Bu özel Programda ; Taş devrinden bu güne, temel anlamda değişmeyen,kişisel gelişim programları birlikte işleniyor. O zamandan bu yana insanoğlu “ Kendini Yönetti ”, “ Başkalarını Geliştirdi”, “ Hay... »

GELIS 2019-2020 Başvuruları Başladı!

GELIS 2019-2020 Başvuruları Başladı!

Değerli Lionlar, 118-Y Lions Akademisi’nin yıllardır başarı ile gerçekleştirdiği, GELİS  (Genç Lionlara Liderlik Seminerleri) programı yakında başlıyor. GELİS  PROGRAMI’ nın temel amacı; Lionların Kişisel Gelişimlerine katkıda bulunarak, Toplumsal Liderler yetiştirmek ve Lionistik yetkinliği sağlamaktır. Bu program; Temel Lions İletişim / Etkileşim Proje ve Hedef Koyma Takım Liderlik konular... »

Lions PoliPop Türkiye’yi ve 118Y Lions’umuzu Avrupa’da başarıyla temsil etti.

Lions PoliPop Türkiye’yi ve 118Y Lions’umuzu Avrupa’da başarıyla temsil etti.

Lions PoliPop Türkiye’yi ve 118Y Lions’umuzu Avrupa’da başarıyla temsil etti Ekim 2018’de çalışmalarına başlayan Lions PoliPop kuruluşundan çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta düzenlenen 5. Uluslararası Koro Festivali’nde Türkiye’yi ve Lions’u başarı ile temsil etti. Festival; Sırbistan ve Türkiye koroları ... »

Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay’ı Rahmetle Anıyoruz

Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay’ı Rahmetle Anıyoruz

Türk Lionsunun kurucusu Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay ölümünün 31. yılında rahmetle anıyoruz.       Türk Lionsunun kuruluş hikayesi ile ilgili bilgi almak için tıklayın >> https://goo.gl/P7kbJP »