Arşivler

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması

99 yıl… Söylemesi dile kolay.  Engellere ve yokluğa boyun eğmeden, geri çekilmeden, hücum ederek, tek yürek olarak, çocuğundan varından yarınından vazgeçerek elde edilen kanlı, şanlı ve haklı bir zaferin yıl dönümündeyiz. Eşsiz bir önderin, canını vatana feda eden bir milletin ve bağımsızlık aşkıyla yanıp tutuşanların elde ettiği zaferin. Bizim zaferimizin. Atatürk’ün yeni zaferlere ilişkin ü... »

Kalbimiz Tokyo’da atıyor. Haydi Ümitcan! 🇹🇷

Kalbimiz Tokyo’da atıyor. Haydi Ümitcan! 🇹🇷

Değerli Lionlar ve Leolar, Ülkemizin tarihi dönüm noktalarını Atatürkçü duruşumuz ve asla sönmeyecek tutkumuzla hatırlatmayı sürdürürken içinde yaşadığımız gündemi de büyük bir ilgiyle izlememiz ve Türkiye’nin aydınlık yüzleri olarak gündeme yön vermemiz gerekiyor. Bu nedenle milli sporcularımızın ülkemizi temsil ettiği olimpiyat yarışlarını Lions Ailesi olarak yakından izlememizi ve bayrağımızı d... »

Basın bayramında basın özgürlüğümüz

Basın bayramında basın özgürlüğümüz

Değerli Lionlar ve Leolar, Hepimizin bildiği üzere, Basın Bayramı veya Gazeteciler ve Basın Bayramı, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü. Aradan 113 yıl geçmesine karşın 2021 Basın Özgürlüğü Endeksi’nde 180 ülke içinde 153’üncü sırada ve “zor durumda” olan ülkeler arasındayız. Bu nedenle bu yıl basın bayramını kutlamak yerine, basın özgürlüğünün bir temel ha... »

98 Yıllık Ulusal Onurumuz LOZAN Barış Antlaşması

98 Yıllık Ulusal Onurumuz LOZAN Barış Antlaşması

Değerli Lionlar ve Leolar, Siyasi, diplomatik ve ekonomik bağımsızlığımızın imzası, Sevr Antlaşması’na karşı verdiğimiz onurlu mücadelemizin zafer mührü olan Lozan Barış Antlaşması’nın doksan sekizinci yılı kutlu olsun. 118 Y Yönetim Çevremizin Instagram ve Facebook hesaplarında sizler için tarihe kısa bir yolculuk hazırladık. Lozan Antlaşması’na ilişkin etkileşimli testimizi bugün 24 Temmuz... »

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN !

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN !

Değerli Lionlar ve Leolar, Kurban bayramı kimimiz için dini bir görev, kimimiz için bir gelenek, kimimiz için kavuşma, barışma ve yardımlaşma zamanı ! Aramızdaki belki de kilometrelerce mesafeye rağmen benim için her biri ve benim için bir çoğu dediğinizi duyar gibiyim. İşte bayramların en büyük gücü de buradan geliyor: İnsanımıza dokunabilmekten. Kulüplerimizin ve kabinemizin içinde yakalamamız g... »

Lions ve Leo Kulüplerimizin desteğiyle 100.000

Lions ve Leo Kulüplerimizin desteğiyle 100.000

25 Kasım’dan bugüne dek sanal sürüşü yüz binden fazla kişi izledi. Organizatörlük 118 Y Lions Kulüpleri ve 118 Leo Kulüplerinden. Destek ve katılım hepimizden! Yönetim çevrenizdeki ve kulübünüzdeki herkes filtreyi kullandı mı? Peki ya akrabalarınız, okul arkadaşlarınız, işyerinizdekiler, spordakiler, takımdakiler, diğer dernekteki arkadaşlarınız? Erişiminiz olan tanınmış yüzlere filtremizi kullanm... »

Ulusal Aktivte

Ulusal Aktivte

2 yıldır başarı ile sürdürülen Turuncu Pedalşörler Bisiklet Sürüşü aktivitesini bu yıl  MD-118 Leoları olarak Ulusal Aktivite şeklinde gerçekleştiriyor olmak bizleri çok heyecanlandırıyor. Ulusal Aktivitemiz 25 Kasım 2020 ‘de Sanal Sürüş ile başlıyor. Instagram üzerinden paylaşılacak bir filtre aracılığı ile Kadına Yönelik Şiddete hep birlikte son diyeceğiz.  Bu filtrenin nasıl kullanılacağı... »

118 Y Lions Yönetim Çevresi Kulüpleri öğretmenler günü mesajı

118 Y Lions Yönetim Çevresi Kulüpleri öğretmenler günü mesajı

Bir  ulusun  çağdaş  ülkeler  düzeyine  ulaşabilmesinde, Eğitim ve  öğretinin  kaliteli, bilimsel  yöntemlerle  yürütülmesinde, Sabrını ,sevgisini esirgemeden,nesillerin yetişmesinde, Toplum mimarları olarak,çok önemli kutsal bir görevi üstlenmiş olan, Eli öpülesi tüm ÖĞRETMENLERİMİZİN, öğretmen olan üyelerimiz LİON DOSTLARIMIZIN, 24 Kasım Öğretmenler  Gününü  kutluyor,  hayatımıza, kişiliğimize  ... »

118 Y Lions Yönetim Çevresi Kulüpleri 10 Kasım mesajı

118 Y Lions Yönetim Çevresi Kulüpleri 10 Kasım mesajı

Bir milleti sarsılmaz azmiyle kurtaran, Bir Ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, Çağdaş, örnek cumhuriyet haline getiren, Ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran, Bu toprakları milletine VATAN yapan, Dünyanın ender yetiştirdiği,eşsiz bir komutan, dahi bir yönetici olan, Yanlızca yurtta değil dünyada BARIŞ diyen, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi o... »

Umut Çocukları Hedef Liderliği hizmeti

Umut Çocukları Hedef Liderliği hizmeti

miz,  Ümraniye’de bulunan  İstanbul Çocuk Eğitim Merkezinin ihtiyaçları doğrultusunda ve sponsorlarımızn katkılarıyla Atatürk Köşesini yeniledi, ihtiyaca uygun olarak talep edilen ürün teşhir dolaplarını temin etti. Tüm sponsorlarımıza teşekkür ederiz. »