Lions Vakıfları

Lions Vakıfları

Türk Lions’u bugüne kadar 20 civarında vakfın kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Bağımsız birer hizmet kuruluşu olarak faaliyet gösteren bu vakıfların çalışmaları halen desteklenmektedir.

 

ALDİVAK

ALDİVAK

ALDİVAK – Anadolu Lions Diyabet Teşhis Tedavi ve Eğitim Vakfı 9 Temmuz 1998 tarihinde kurulmuştur. Vakfın Amacı Kanda şeker konsantasyonunun normalden yüksek olması ile kendisini gösteren, göz, böbrek, kalp ve damar sistemi hasarları başta olmak üzere tüm vücutta büyük hasarlara ve büyük sakat... »

Altı Nokta Körler Vakfı

Altı Nokta Körler Vakfı

Altı Nokta Körler Vakfı, 1972 yılında görme engellilerin eğitilmesi, rehabilite edilmesi, iş yerlerine yerleştirilmesi ve iş yerlerinde verimli hale getirilmesi, körlüğün önlenmesi ve sorunları doğrultusunda kamuoyu oluşturulması amacı ile kurulmuştur. Kurucuları arasında çeşitli Lions Kulüpleri de ... »

BEMEV

BEMEV

Bağımlılığı Engelleme Mücadele ve Eğitim Vakfı (BEMEV) 1997 yılında kurulmuştur. BEMEV’in amaçları; her türlü madde bağımlılığının oluşmasını önlemeye çalışmak, bağımlıların bağımlılıktan kurtulmaları içim yol gösterici ve yardımcı olmak şeklinde özetlenebilir. BEMEV, bağımlılık sürecinin başlamasın... »

Ege ve Akdeniz Hizmet Vakfı

Ege ve Akdeniz Hizmet Vakfı

Lions ve Leo Kulüpleri Dernekleri tarafından ortaklaşa düzenlenecek hizmet projeleri üzerinde inceleme yaparak koordine etmek, bu derneklerin Yönetim Kurulları ve Genel Kurul toplantıları için merkez binası ve lokal sağlamak amacıyla kurulmuştur. Vakfın Amaçları: Mahalli ve mülki idare belediyeler t... »

Göz Nurunu Koruma Vakfı

Göz Nurunu Koruma Vakfı

Amacı ve hizmet alanı “Aydınlık Bir Yaşam İçin” halkımızın göz sağlığını korumak olan Vakfımız; 1984 yılında Cağaloğlu Lions Kulüpleri önderliğinde ve hayırseverlerin katkılarıyla kurulmuştur. Hedeflerimiz Erken teşhis Çocuklarda göz tembelliği ve görme kusurlarının tespiti Doğru ve etkin tedavi Son... »

LİAY

LİAY

LİAY – Lions İstanbul Anadolu Yakası Sosyal Hizmetler Vakfı 118-Y Yönetim Çevresi Kulüplerinin mülk sahibi olarak aktivitelerini buradan yönlendirmek amacı ile kurulmuştur. Her yıl, dönem Genel Yönetmeni vakfın başkanlık görevini yapar. İletişim: Tuğlacıbaşı Mahallesi Yazıcıbaşı Sokak Kilercib... »

Lions Eğitim ve Hizmet Vakfı

Lions Eğitim ve Hizmet Vakfı

Lions Eğitim ve Hizmet Vakfı, 3 Mayıs 1994 tarihinde, 16 Lion ve 12 Lions Kulübü tarafından kurulmuştur. Sonradan alınan yeni üyelerle, vakfın üye sayısı 19 gerçek, 32 tüzel kişi olmak üzere 51 kişiye yükselmiştir. Vakfın Amaçları ve çalışma konuları: Mahalli, mülki idare ve belediyeler ile ortak hi... »

Lions Göz Bankası

Lions Göz Bankası

Lions Göz Bankası ülkemizde “LIONS” sözcüğünü U.L.K.B.’nin resmi izni ile kullanan ilk ve tek kuruluştur. İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ VAKFI (Kamu yararına) ile TÜRK LIONS VAKFI’nın ortaklaşa kurdukları bir iktisadi işletmedir. Göz Bankasının resmi açılışı 8 Ekim 1996 günü yapılmıştır. Tedavi edilebilen k... »

LİSES

LİSES

LİSES Vakfı, 1998 yılında kurulmuş olup, vakfın mütevellileri, Türk dernekleri mevzuatına uygun kurulmuş olan ve Lions organizasyonuna göre 188-E Yönetim Çevresi’ne bağlı bulunan Lions Kulübü Dernekleri ve Leo Kulübü Dernekleri ile bu derneklerin üyesi bulunan gerçek kişilerden (Lionlar ve Leolar’da... »

TÜLBEK – Türk Lions Beceri Kazandırma Vakfı

TÜLBEK – Türk Lions Beceri Kazandırma Vakfı

1989 yılında kurulan Türk Lions Beceri Kazandırma Vakfı ‘nın amacı, ihtiyaç sahibi kişileri meslek ve beceri sahibi yapmaktır. Vakıf bilgisayar, inşaat, tesisat, fayans, seramik, konfeksiyon, biçki-dikiş, elektrik-elektronik, otomotiv ve güzel sanatlar konularında kurslar düzenleyerek hizmet v... »

Türk Böbrek Vakfı ve Hizmet Hastanesi

Türk Böbrek Vakfı ve Hizmet Hastanesi

Bir sivil toplum kuruluşunun çalıştığı zaman kamu yararına nasıl hizmet üretilebileceğini ve dayanışmanın en güzel örneğine Türk Böbrek Vakfı Hizmet Hastanesi ile şahit olabilirsiniz. 1985 yılında İstanbul Yeşilyurt Lions Kulübü öncülüğünde kurulan Türk Böbrek Vakfı, ilk 5 diyaliz makinesini hibe yo... »

Türk Kalp Vakfı

Türk Kalp Vakfı

Türk Kalp Vakfı 1975 yılında kurulmuştur. İlk sağlık merkezi Mecidiyeköy’de açılmış, 1976 yılında Dr. Gültekin Ağaoğlu tarafından bağışlanan Nişantaşı’ndaki merkeze yerleşilmiştir. Vakıf, 1986 yılında Sn. Ragıp Enbiyaoğlu ve Sn. Hacı Ali Akın’ın bağış ve inşa ederek donattıkları Şişli Merkez’ini kur... »

Türk Lions Vakfı

Türk Lions Vakfı

Türk Lions Vakfı, Türk Lions’unun ana vakfıdır. Kuruluş fikri ve çalışmaları 1979 yılında başlamış, 15 Kasım 1984 tarihinde tescil edilmiştir. Vakfın amacı; “Toplumumuzun eğitim, ekonomi, sağlık, sosyal ve kültürel içerikli gereksinimlerinin doğrudan ya da Lions ve Leo Kulüpleri tarafından üre... »

Türkiye Körler Vakfı

Türkiye Körler Vakfı

Türkiye Körler Vakfı 1974 yılında körler eğitimi, rehabilitasyonu, rehabilite edilen körlere iş bulmak ve göz nurunu korumak amacıyla 44 gerçek ve 8 tüzel kurucu üye tarafından Ankara’da kurulmuştur. 1988 yılı sonunda Eskişehir şubesi faaliyete geçmiş, 1994 yılında da Adana ve Trabzon’da şubelerin a... »

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, kimsesiz çocuklara hizmet eden derneklerin üyeleri, aynı amacı benimseyen devlet yetkilileri ve bilim adamları, uygulamada sevecenlikle korumacılığı üstlenen emniyet görevlileri, kendilerini gönüllü hizmete adamış iş adamlara, avukat, hekim, öğretmen ve psiko... »

YEKÜV – 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı

YEKÜV – 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı

1992 yılında 72 kurucu, 165 mütevelli üye ile kurulan 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı bu hedef doğrultusunda, her yıl katılımlarla sayısı artan ve 1.300’e ulaşan üniversiteli ve liseli gence aşağıdaki hizmetleri vermekte ve gençlerle parasal katkıyı aşan iletişimi sağlamaktadır. 21.Yüzyıl Eğitim v... »