Göz Nurunu Koruma Vakfı

Göz Nurunu Koruma Vakfı

Amacı ve hizmet alanı “Aydınlık Bir Yaşam İçin” halkımızın göz sağlığını korumak olan Vakfımız; 1984 yılında Cağaloğlu Lions Kulüpleri önderliğinde ve hayırseverlerin katkılarıyla kurulmuştur.

Hedeflerimiz

  • Erken teşhis
  • Çocuklarda göz tembelliği ve görme kusurlarının tespiti
  • Doğru ve etkin tedavi
  • Sonradan olma körlükle mücadeledir.

 

Bunları gerçekleştirmek için yaptığımız okul ve halk taramaları ile kurduğumuz hastane ve göz merkezlerinde hizmet veriyoruz.

Kuruluşlarımız

  • Bayrampaşa Göz Hastanesi: 1984 yılında hizmete girmiştir.
  • İdealtepe Göz Merkezi: 1997 yılında vakfımız ve LCIF’in katkılarıyla hizmete girmiştir.
  • Yıldırım Göz Merkezi: 1397 yılında Yıldırım Beyazıt Han tarafından yaptırılan Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk Darüşşifa Hastanesidir.Vakıflar Genel Müdürlüğü restore etmiş, 2001 yılında Vakfımız tarafından hizmete açılmıştır.

Akademik düşüce yapısı ile, erken teşhisle doğru tedavi için “Şaşılık ve Çocuk, Glokom (Göz Tansiyonu), Katarakt (Fako), Tıbbi Retina (Argon Laser, Anjio, Ultrason) ve Cerrahi retina, Kontakt lens, Refraktif Cerrahi (Excimer Laser), Oküloplastik Cerrahi (Estetik, Kapak, Gözyaşı Kanalları)” şeklinde birimlere ayrıldı.

Mevcut 127 mütevelli üyemiz arasından iki yılda bir seçilen Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Danışma Kurulumuzla Vakıf olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

MİSYONUMUZ
Göz sağlığını korumak ve sonradan olma körlüğü önlemek amacıyla halkı bilinçlendiren, erken teşhis, doğru ve etkin tedavi sağlayan bir kurum olmak.

VİZYONUMUZ
Misyonumuzu gerçekleştirmek adına Türkiye ve yurt dışından gelen hastalarımıza modern tedavi yöntemleri ile doğru sağlık hizmeti sunmak.

KALİTE POLİTİKAMIZ
Göz Nurunu Koruma Vakfı Hastane ve Merkezleri’nce sunulan sağlık hizmetlerini; Misyon, Vizyon ve ilkelerimiz ışığında oluşturmuş olduğumuz Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uyarak sürekli iyileştirmek Temel Politikamızdır.

İLKELERİMİZ
Genel ve tıbbi ahlak kurallarından ödün vermemek, hastalarımızın ihtiyaçlarını sürekli anlamaya çalışarak verdiğimiz hizmet kalitesini ölçülebilir şekilde geliştirmek.

1984’den beri…
1984 de açıldığı ilk günden itibaren, etik kurallardan ve kaliteden ödün vermeden hasta sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutarak, güncel ve modern teknolojiyi uygulamak, kar amacı gütmeden doğru ve etkin tedaviyi uygulamak bizim değişmez prensibimizdir. Bu prensipler sayesinde 2 göz hekimi birkaç hemşire ve personel ile yola çıkan Vakfımız, 30 doktor 20 hemşire ve toplam 150 personelin çalıştığı, bir hastane ve iki göz merkezine sahip güçlü bir Vakıf haline geldi.

Bu süreç içinde, Prof. Dr. Robert Sinskey, Prof. Dr. Herbert E. Kauffman, Prof. Dr. Michael Blumenthal, Dr.Niels Kalstrup gibi göz konusunda dünyaca ünlü bilim adamları Bayrampaşa Hastanemizi ziyaret ederek bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşmışlardır. Kadromuzun çok fazla değişmemesi, en yeni doktor arkadaşımın bile neredeyse 10 yıldır bizlerle çalıştığı düşünülürse, oldukça deneyimli bir kadroya sahip olduğumuz kolayca anlaşılır. Bu durum bize avantaj sağlamakta ve hastalarımızın bize olan güvenini arttırmaktadır.

Sadece teşhis ve tedavimize güvenerek gerek yurtiçinden ve gerekse yurtdışından gelen ve tüm sosyoekonomik sınıflardan hastalarımız Vakfımızın gelişerek bugünlere gelmesini sağlamışlardır. Balkan ülkeleri ziyaret edilmiş ve oralarda teknik açıdan gerekli cihaz ve donanımın yetersiz ve bazı konularda deneyimli hekim kadrosunun olmaması sonucu tedavileri yapılamayan ve körlüğe terk edilen hastalar, hastanemize getirilerek tedavilerinin başarıyla yapılması sağlanmıştır.

Kurulduğumuzdan bugüne kadar, hizmet binalarımız, ameliyathanelerimiz ve diğer tedavi ünitelerimiz sürekli yenilenmiş, en yeni ve en modern cihazlarla donatılmıştır. Göz sağlığını korumada teşhis ve tedavi çok önemlidir. Hastalığın, ortaya çıkmadan veya erken dönemde fark edilmesinin önemi daha da büyüktür. Koruyucu göz sağlığı hizmetimiz, gelişmiş modern cihazlar ile donatılmış tarama aracımızla deneyimli doktorlar, hemşireler ve sağlık personelinden oluşan tarama ekiplerimizle, yurdumuzun her köşesinde taramalar yaparak devam etmektedir. 7-8 yaşına kadar görmenin geliştiği göz önüne alındığında okul çağı öncesi çocuklarda yapılacak göz taramalarının ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır.

Reklama verilecek her kuruşun sağlığa ayrılması düşüncesindeyiz. Belki bu durum yeterince tanınmamıza engel olmuş olabilir. Komplikasyonsuz, mükemmel ve doğru tedavi ve ameliyatlar sonucu bize duydukları güven nedeniyle hastalarımız, her zaman bizim reklamımızı yapmıştır. Bu nedenle yurtiçinde ve yurtdışında güvenilir ve referans bir hastane konumuna geldik. Birçok hasta yurtdışından tedavi olmak için hastanemize gelmektedirler. Hastalarımız ile iletişimi kolaylaştırabilmek için, web sayfamızı geliştirerek online olarak randevu alınabilecek hale getirdik. Ayrıca internet ortamında, sorularını yanıtlayarak hastalarımıza yardımcı olmaktayız.

Bundan sonra da amacımız; doğru teşhis ve güncel tedavi yöntemlerini başarıyla uygulayabilmemiz için öncelikle kendimizi geliştirmeye, Hastane ve Merkezlerimizdeki alet ve cihazları ise sürekli yenileyerek hastalarımıza doğru ve mükemmel tedavileri uygulamaya devam edeceğiz. Etik değerlerden, doğruluktan, dürüstlükten ve kaliteden ödün vermeden ve tecrübemizle birlikte…

Göz Nurunu Koruma Vakfı
Tel: 0212.467 75 75 Fax: 0212.467 75 77 – email : info@gozvakfi.com.tr www.gozvakfi.com.tr
Bayrampaşa Göz Hastanesi – Tel: 0212.467 75 00 Fax: 0212.467 75 60
İdealtepe Beria Turaç Göz Merkezi – Tel: 0216.417 20 21 Fax: 0216.489 11 60
Bursa Yıldırım Göz Merkezi – Tel: 0224.364 91 00 Fax: 0224.364 91 07