lions-118-y-turkiye-calisma-donemi-gorevliler-kitabi

08 Ekim Dünya Lions Hizmet Günü

Değerli Lionlar ve Leolar,

Herkesin daha iyi bir yarını olmasını istiyorsak,

Herkesin sağlıklı bir yaşam hakkı olduğuna inanıyorsak,

Gelecek nesillerin daha güçlü olabilmesi için,başarılı liderlerin yetişmesi için,

Çevreyi koruyabilmek ve dünyayı daha yaşanabilir kılmak  için…

Barış temasını işlediğimiz yarışmalara,gençlik programlarına,

Toplulukları geliştirmek için toplumun benzersiz ihtiyaçlarına cevap verebilmek için

Yerel bölgelerde ihtiyaçlara göre hizmet ederken,küresel anlamda da sınırların ötesinde ki olumsuzluklara gücümüz yettiğince ilaç olmaya çalışıyoruz.

Dünyadaki hizmet odaklı bir numaralı sivil toplum görgütü Lionsun, gönünlü sayısını güçlendirerek insana ve doğaya katkı sağlayan daha çok hizmetlere ulaşalım diyoruz.

Ve.. Biz Lionlar, haydi hizmete diyoruz….
Bugün 8 Ekim 2014,

“Dünya Lions Hizmet Günümüz” Kutlu Olsun.

 

Neşe Güner

Genel Yönetmen

 

8 EKİM DÜNYA LIONS HİZMET GÜNÜ

Uluslar arası Lions Kulüpleri Birliği 209 Ülkede,  46.000’den fazla Lions Kulübü ve 1.5 milyona yakın  üye ye sahiptir. Sloganımız “Hizmet Ediyoruz” olup misyonumuz Lions Kulüpleri aracılığıyla insani  ihtiyaçları olan topluma hizmet vermek, barışı ve uluslararası anlayışı teşvik etmek için gönüllüleri güçlendirmektir.

Lions Kulüplerinin tanınması adına  ve Lions etkinliklerinin  tanıtılması adına 8 Ekim Dünya Lions Hizmet Günü tüm dünyada  görsel hizmetlerle halka ulaştırılır. Aynı zamanda  halkın  Lions  çalışmalarına  katılmaya davet etmek ve bu konuda  bilgilenmelirini sağlamak hedeflenir.

Uluslararası Lions Kulüpleri 1917’den bu yana dünyayı daha yaşanır kılmak için hizmetleri ile yerel toplumların kalplerini kazanan, dünyadaki hizmet odaklı Bir Numaralı Sivil Toplum Örgütüdür. Ülkemizde, Lions Kulüplerimiz 51 yıldır  karşılıksız  hizmetlerle  insan yaşamına katkı sağlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>