Altıyol Lions Kulübü – Çocukları Onurlandırmak Mutluluğa Yolculuktur…

Altıyol Lions Kulübü – Çocukları Onurlandırmak Mutluluğa Yolculuktur…

Yaşam sürprizlerle dolu. Dünya’ya gözümüzü açtığımız andan sonra yaşadıklarımızın bir kısmı şans ve kader. Aile içinde, anne sıcaklığı, baba şefkatiyle büyümek te var, yetiştirme yurtlarında kendini bulmakta.

Altıyol Lions Kulübü olarak, bir sosyal sorumluluğumuzu daha yerine getirmek istedik. Yazın bu kalan güzel günlerini çocuklarımız için hoşça geçirecekleri bir etkinlikle değerlendirdik. Uluslararası Başkanımızın bizlere işaret ettiği Çocukları Onurlandırma Haftası etkinliğimizi yetiştirme yurdu çocuklarımızla gerçekleştirmeyi arzu ettik.

Eğitim ve öğretimin en büyük destekçisi, içimizde bulunan potansiyellerin farkına varabilmek ve başkalarına vardırabilmek olduğunu düşünüyoruz. Yeteneklerimizin farkına varmak ve meslek hayatımızı bunun üstüne inşa etmek bizi başarılara götürecek tek etken.

Üsküdar Hasan Tan Yetiştirme yurdunda himaye altında olan çocuklarımızı, ileride kazanacakları mesleki eğilimleri farkettirebilmek, onlara yeteneklerinin keşfine imkan sağlamak adına KIDZANIA parkına götürdük.

30 çocuğumuz, kızlı erkekli bir grup, 50 kadar meslek kursunda, o mesleğin yapmış olduklarını bizzat yaparak hem deneyim kazandılar hem de hoşça vakit geçirdiler. 04 Eylül Cuma günü, sabah 11.00 den aksam 18:30 a kadar itfaiyeci, falcı, polis, takı tasarımcısı, pizzacı, çikolata fabrikası işçisi vb. alanlarda çalışma ve oyun oynama imkanını buldular.

Belki de bu kısacık bir gün de, kendilerine en uygun olan mesleğin keşfine vardılar. Biz Lionlar olarak, şansız başladıkları bir yaşamda belki de onlara ileride olabilecek başarılarla dolu parlak bir geleceğin kapılarını açtık…

Umarız bu yolda hem kendi geleceklerinde hem de ülke geleceğinde parlak bir yıldız olurlar ve bizler de bu mutluluğun mimarları olma şansına ve mutluluğuna erişiriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>