“Ben De Turuncu Pedalşörüm!”

“Ben De Turuncu Pedalşörüm!”

uruncu Pedalşörler Bisiklet Sürüşü Sanalda (Instagram filtre kullanımı) farkındalık hizmetimiz için 25 Kasım’dan 29 Kasım’a dek yaşanan gelişmeleri büyük bir mutlulukla bilgilerinize sunarız.

25 Kasım’da sanal sürüşün ne olduğunu ve halkın sürüşe nasıl katılacağını anlatan sürüşe çağrı hikayelerimizi Instagram, Facebook, Twitter ve LinkedIn hesaplarımızda paylaştık. (Sürüşe Çağrı-1 // Hikaye)

25-26-27 Kasım’da Türkiye çapında tanınmış sporcular olan Ertan Balaban, Ogeday Girişken ve Atakan Işıktutan’ın ‘sürpriz isimler salonda sen sanalda’ temalı çağrımız için pedal başına geçtiği görüntüleri ve yazdıkları şiddet karşıtı sloganları hesaplarımızda paylaştık. (Sürüşe Çağrı-2 // Gönderi)

25 Kasım’da İBB Spor İstanbul, Ertan Balaban içerikli gönderimizi İBB Spor İstanbul’un Instagram hesabında hikaye içinde paylaştı. 25-26-27 Kasım’da sırasıyla üç pedalşörümüz de kendi hesaplarında aynısını yaptı. (Sürüşe Çağrı-3 // Gönderimizin Başka Hesapta Paylaşılması)

25 Kasım’ı temsilen 25 billboard bir hafta boyunca Ulus, Şişli, Fatih Sahilyolu, Beylikdüzü, Avcılar ve Büyükçekmece’den, Üsküdar, Beykoz, Ataşehir, Çekmeköy ve Maltepe’ye kadar İstanbul’un binbir türlü yaşamına ve 118 T-E-Y Yönetim Çevrelerinin sokaklarına uzandı. (Sürüşe Çağrı-4 // Billboard)

26 Kasım’da Hollanda Başkonsolosluğu İstanbul ve 27 Kasım’da Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) kendi Facebook hesaplarında sürüşe çağrı posterimizi kendi gönderisi olarak paylaştı. (Sürüşe Çağrı-5 // Poster)

Leo ortaklığımız 2018’de bir Leo Kulübü (bölge kulübü), 2019’da 118 Y Leo Kulüpleri (yönetim çevresi kulüpleri), 2020’de ise 118 Leo Kulüpleri’ne (çoğul yönetim çevresi kulüpleri) genişlediği için sanal sürüşe katılım sayısı olarak “5 Aralık Dünya Leo Günü’ne dek 500 kişi filtremizi kullansın” hedefini seçtik.

26 Kasım’da Geçen Dönem Uluslararası Başkanımız ve dönem LCIF Başkanımız Gudrun Yngvadottirposterimizi ve bu hedefimizi kendi Facebook hesabından kendi gönderisi olarak paylaştı ve sürüşü dünya Lionlarına ve Leolarına duyurdu. (Sürüşe Çağrı-5 // Poster)

Katılım sayısı bize sistemden birkaç gün gecikmeli geldiği için; 27 Kasım’da öğrendik ki; yalnızca ilk günkü çağrılarımız, Leo ortaklığımızın ulusallaşması ve çoğul yönetim çevremizdeki gözlerin Turuncu Pedalşörler’e çevrilmesiyle sürüşün ilk günü olan 25 Kasım’ın sonunda 500 filtre kullanımı hedefimizi daha ilk günden geçmişiz! Başlangıç günümüzde 17000 kişi filtremizi görmüş ve 606 kişi filtremizi kullanmış.

Bunun üzerine bu kez yeni bir hedef koymasak da “5 Aralık Dünya Leo Günü’ne dek 5000 kişi filtremizi kullanır mı?” sorusunu Lions ve Leo içinde ortaya attık.

Akabinde 27 Kasım’da @118ylions, 28 Kasım’da @lionsturkiye sosyal medya hesaplarında posterimizi ve sorumuzu paylaştı. Aynı poster ve soru birçok Lions iç iletişim hesabında (kapalı hesaplarda) da paylaşıldı. (Sürüşe Çağrı-5 // Poster)

Sistematik bir biçimde 118 Y Lions görevlilerimiz mail yazışmalarıyla Lionları; 118 Leo görevlilerimiz sosyal medya paylaşımlarıyla Leoları; etkinliğe gönül veren herkes aramalarla, yazışmalarla, filtreyi doğrudan açan internet adresini kopyala yapıştırla ( https://www.instagram.com/ar/683576055930556 ) birbirlerini ve çevrelerini sürüşe çağırdı. (Sürüşe Çağrı-6 // Diğer)

Tüm bunlarla ve filtre paylaşımlarıyla “Lions”, “Leo” ve “Kadına Yönelik Şiddete Son“ logolarımızı; 29 Kasım’da yani sanal sürüşün beşinci gününün sonunda 77700 kişi gördü ve 2400 kişi kullandı.

Rakamlar her gün artmaya devam ediyor.

Sürüşe katılan, sahne arkası çalışmaları yürüten ve görevli olmasa bile bizi arayıp “ben ne yapabilirim” diye soran herkese sonsuz teşekkürler. Yukarıda anlatılanları HEP BİRLİKTE başardık. İşte birlik olmanın gücü!

Bugün sanal sürüşün SON ON GÜNüne girdik. Filtreyi çevremize kullandırmak için iki kat zamanımız var. Nelere odaklanabileceğimize ilişkin günlük öneriler için hesabımızı ( www.instagram.com/turuncupedalsorler ) takip etmenizi diliyoruz.

“Ben De Turuncu Pedalşörüm!” diyerek birlik olmaya devam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>