lions-118-y-turkiye-calisma-donemi-gorevliler-kitabi

Cumhuriyetimizin 91. Yılı Kutlu Olsun

Sevgili Lion ve Leolar,
 
Geleceğe yelken açmış bir toplumun çocuklarını, kadın ve erkeklerini, hatta her şeyini kaybettiği bir destandır bu vatan için “Kurtuluş”. Kurtuluşu anlatan her cümle yarım, her şiir eksik ve her kitap azdır. Çünkü bu vatan için kurtuluş, kurtulamama ihtimalini yok sayan, ölümle dans eden tüm Dünya’yı en çok da korkakları hayrete düşüren, her kalpten atılan bir zafer çığlığıdır.
 
Kurtuluş,bu vatan için14 yaşındaki çocukların cepheden gelen cenazesi, anaların ölüme gönderdikleri  evlatlarının saçına sürdüğü kınadır. Kurtuluş bir yemin, bir anddır bu vatan için. Bu büyük kurtuluşun; bizlere bıraktığı ve  büyütülmesi  gereken en büyük emaneti ise  “Cumhuriyet”tir şüphesiz.
 
Tüm Dünya ‘nın yaklaşık 100 yıldır saygıyla önünde eğildiği bir liderin Mustafa Kemal Atatürk’ün bize en büyük vasiyetidir Cumhuriyet.
 
91 yıllık bir bebek, gururlu bir tarihin  meyvesidir  Cumhuriyet.
 
En büyük görevimiz ve ödevimiz ise; Cumhuriyet’ i bugünden taşan geleceğe uzanan  bir bilinçle  yeşertmek ve büyütmektir.
 
Tarihe adı altın harflerle kazınmış bir Kurtuluş’un hatırasında 91 yıldır onurla sahip çıktığımız ve bundan sonra da tüm varlığımızla sahip çıkacağımız  Cumhuriyet’in gölgesinde Yurtta Barış, Dünyada Barış anlayışı ile ve asırlara sığmayacak bir dehanın izinde Cumhuriyetimizin  91. yılı kutlu olsun.
 
El ele nice  Cumhuriyet Bayramlarına,
 
Neşe Başak Güner

Genel Yönetmen

 

1 Comment

  1. Reply

    Değerli genel yönetmenim,
    Kurtuluş savaşı için yazdığınız ifade gerçektende çok doğru ve yürek burkan bir ifadedir,binlerce kitap, yazı, anlatı hala eksik sayılmaktadır..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>