lions-118-y-turkiye-calisma-donemi-gorevliler-kitabi

Gururunuzu Gizlemeyin

Çeviri: Danyal Kubin, PDG / Ankara Maltepe Lions Kulübü

21 yaşında iken nasıl olduğunuzu hatırlıyor musunuz? Ben hatırlıyorum ve hemen belirtmeliyim ki, bir şeyler yapabilmek için hala biraz daha büyümem gerektiğini düşünüyordum. Utangaç, hatta cesaretsiz ve sıkılgandım. Arizona’daki Mesa Host Lions Club’a katıldığımda ise, kulübün en genç üyesi olmama rağmen kendimi hem rahat hem de gelişmiş, büyümüş hissettim. Kulüp bana uygun bir görev verdi ve diğer üyelerden fevkalade ölçüde rol model ve mentor desteği aldım. Bugün, sizlerin yeni uluslararası başkanınız olarak olmam gerektiği gibi, liderlik ve topluluk önünde konuşmada gayet rahat ve serbestim. Ben birey olarak gelişmemi, Lion olmama ve diğer Lion’lardan öğrendiklerime borçluyum.

Bu hikayeyi size sadece kendimi tanıtmak amacıyla anlatmıyorum, bu hikaye aslında benim başkanlık temamın mükemmel bir tasvirini teşkil etmektedir. Bu yıl Lion’ları “Gururunuzu Güçlendirin” temalı bir göreve davet ediyor, bu görev için teşvik ediyorum. Hizmetlerinizle gurur duyun, üyelik geliştirdiğinizde gurur duyun, kulüp dinamikleri ve diğer çeşitli yollarla gurur vesilesi yaratın. Ancak bir yandan da; bir Lion olarak gelişmenizin sahip olduğumuz en iyi kaynaktan beslenmesini sağlayın ve bu avantajdan yararlanmayı asla ihmal etmeyin: Bu kaynak diğer Lion’lardır. Çevremizde, bize rol model ve mentor olabilecek birçok Lion var. Haydi, kulüplerimizi ve kişisel hizmet arzumuzu birbirimize dayanarak ve birbirimizden ders alarak geliştirelim.

“Lion” ismi büyük bir isimdir. Kurucularımız bu ismi; cesareti, gücü, aktiviteyi ve hepsinden önemlisi sadakati temsil ettiği için seçmişlerdir. 1931 yılında LION dergisi’nde yayınlanan bir hikayeye göre, Lion sembolü “bir arkadaşa bağlılık, bir prensibe bağlılık, bir göreve bağlılık, bir emanete bağlılık yerine kullanılır”. Bu yüzden, 2017 yılındaki yüzüncü yıl kutlamasını başlattığımız bu yıl, gelin cesaretimizi, mukavemetimizi, aktivitemizi ve sadakatimizi güçlendirelim. Büyük Helen Keller’in dediği gibi, “Yalnızken çok az, birlikte çok fazla şey yapmak mümkündür.”

Gururumuzu güçlendirelim ve gururumuzun hem biz gönüllülerin özsaygısı, hem de tüm Lion ailesinin gücünü temsil ettiğini aklımızdan çıkarmayalım.

Joe Preston

Uluslararası Başkan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>