Kadın ve Çocuğa Şiddete Hayır Çalışma Ekibi – Turuncu Pedalşörler

Kadın ve Çocuğa Şiddete Hayır Çalışma Ekibi – Turuncu Pedalşörler

Değerli Lions Ailemiz;

1999 yılından beri her yıl 25 Kasım dünyada ve ülkemizde ”Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü” olarak kutlanıyor.

Birleşmiş Milletler istatistiklerine göre, dünyadaki üç kadından biri yaşamları boyunca en az bir kez fiziksel ya da cinsel saldırıyla karşı karşıya kalıyor.

”Bir ülkede kadın ve çocuklar şiddet görüyor, öldürülüyorsa o ülkenin geleceği de ölüyor demektir.” diyor Sebuhi Quluzade.

Biz sevgiyle büyümüş insanlar sevginin her kapıyı açan sihirli anahtar olduğunun bilinciyle şiddete karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Şiddetin her türüne karşıyız. İster ekonomik, ister psikolojik, ister sözel, ister fiziksel olsun hiçbiri kabul edilemez.

Büyük ve güzel Lions Ailemiz olarak bu amaç için çalışan her birey, her dernek ile el ele tutuşup şiddeti durduracağız.

İlk etkinliğimiz 30 Kasım Cumartesi günü ”Turuncu Pedalşörler” Kalamış Atatürk Parkı’nda saat 10.00’da gerçekleşecek. Birbirinden kıymetli sanatçılarımız ve dernekler bize bu güzel amaç için güç veriyorlar.

Hepimiz el ele verirsek, gönül gönüle verirsek başaramayacağımız bir şey yok.

Lionlar ve Leolar olarak kadını güçlendirme projemizi başlatalım.

Güçlü Kadın Mutlu Aile İçin Sevgiyle…

Lions Sevgi ve Saygılarımızla

Kadın ve Çocuğa Şiddete Hayır Çalışma Ekibi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>