Uluslararası İlişkiler

Uluslararası İlişkiler

Küreselleşmenin yaşandığı günümüzde , sivil toplum örgütü olan Lions Kulüplerimizin uluslararası ilişkiler, anlayış ve iş birliği gibi evrensel değerleri öne çıkaran hizmet projelerine, yönetim çevremiz danışmanlık desteği verilecektir.

Lions Quest yaşam becerileri programına üyelerimiz arasından en az bir eğitmen yetiştirilmesi desteklenerek devam edilecek ve 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları çerçevesinde pilot okullarımız öğretmenleri için Lions Quest eğitimi organize edilecektir.

  • Dönem içinde LCIF projelerinin bölge bazında yapılması için kulüpler motive edilecek, LCIF fonlarından yararlanılması teşvik edilecektir.
  • Bunun yanı sıra kulüplerin LCIF fonlarına katkıları sağlanacak, Melvin Jones Dostluğu ödülü verilmesi teşvik edilecektir.
  • Gençlerin değişik ülkeleri ve yaşamları tanımalarını sağlayan, Lions’un en bilinen ve başarılı programlarından biri olan GAD’a Yönetim Çevremizin ve Kulüplerimizin desteği sağlanacaktır, Türk insanının tanıtılması için gerekli çalışmalar Danışmanlık Firmasının desteği alınarak yapılacaktır.
  • Leo’larımızın GAD programı çalışmalarında görev alması özendirilecek ve bu konuda özellikle de Leo’lar motive edilecektir.
  • 2014-2015 yılı Barış Afişi konusu “Barış ,Sevgi ve Anlayış “olarak belirlenmiştir. 11-13 yaş çocuklara Lions’u tanıtan barışı düşündüren yetenekli olanlara ödüller dağıtan bu yarışmaya,kulüplerimizin sponsorluğunda katılım sağlanacaktır
  • 21.Yüzyıl Gençlik Elçileri yarışması “BUGÜNÜN GENÇLERİ, YARININ LİDERLERİ” sloganıyla 15-19 yaş aralığındaki çocuklarımızın hizmet alanında yeteneklerinin gelişmesinde önemli rolü olan bu uluslararası yarışmaya kulüplerimizin katılımı sağlanacaktır.
  • Kıbrıs Kulüpleri ile ilişkiler KKTC Lions kulüpleri ile ilişkilerimiz artan ivmeyle devam edecek her yıl olduğu gibi, 15-Kasım Cumhuriyet kutlamalarında yanlarında olmak için kulüplerimiz motive edilecek kulüplerimizin ikiz kulüpleriyle birlikte hizmet etmeleri teşvik edilecektir. KIBRIS kulüplerimizden talepleri Federasyon Yönetim Kurulu toplantısında görüsürelek iyi niyet ve dostluk çerçevesinde destek verilmesi sağlanacaktır.