Projelerimiz

Projelerimiz

Dönem projelerimiz;

Çocuklarımız İçin Öğren, Eğlen, Paylaş Bilim Merkezi

Kurumsallaşmanın gerektirdiği gibi yenilikler getirmek ve farklı olanı gerçekleştirmek amacı ile tüm çocuklarımızı geleceğin yetişkinleri olarak görüp, onların daha bilgili ve öngörüleri kuvvetli bireyler olmalarını sağlamalıyız. Eğitimde, fırsat eşitliği için çocuklarımıza teoride anlatılan bilgile... »

KAMEK Projesi

Kamuya açık alanlarda mimari engellerin kaldırılması Lions’un 100. yılında 100 halka açık bina ve alanda engellilerin hayatını kolaylaştırmak için Türkiye Sakatlar Konfederasyonu eski başkanlarından Prof. Dr. Turgut Göksoy ile beraber bir proje gerçekleştirilecektir. Bu projede üyelerimizin tespit e... »

Skolyoza Rağmen Dimdik Hayatlar

Ülkemizde 1.000.000 adet skolyoz hastası olduğunu biliyor muydunuz? Bizim de amacımız toplam 309 okulda 485.000 öğrenciye öğretmenlerimiz aracılığıyla skolyoz taraması yapılacaktır. Bu taramada rahatsızlığı tespit edilenlere tedavi imkanı sağlanacaktır. »

Çölyak Dostu ve Glutensiz Yaşam

Çölyak; tahıllarda bulunan glutenin neden olduğu ve ülkemizde pek bilinmeyen bir ince bağırsak hastalığıdır. Günümüzde çölyak hastalığının tek tedavi yöntemi ömür boyu glutensiz beslenmektir. Kulüplerimizde bilgilendirme semineri alan Lion’lara “çölyak dostu” unvanı verilecekir. Bu konuda uzmanlar t... »

Kemiklerinizi Eritmeyin

Osteoporoz, kemiklerdeki kırılganlığın artmasıyla karakterize bir hastalıktır. Her hastalıkta olduğu gibi erken tanı osteoporotik kırıklarda bizleri koruyabilir. Bunun için Bölge Hastaneleri ile birlikte kemik yoğunluğu ölçümü ücretsiz olarak yapılacaktır. »