Lions PoliPop Türkiye’yi ve 118Y Lions’umuzu Avrupa’da başarıyla temsil etti.

Lions PoliPop Türkiye’yi ve 118Y Lions’umuzu Avrupa’da başarıyla temsil etti.


Lions PoliPop Türkiye’yi ve 118Y Lions’umuzu Avrupa’da başarıyla temsil etti

Ekim 2018’de çalışmalarına başlayan Lions PoliPop kuruluşundan çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta düzenlenen 5. Uluslararası Koro Festivali’nde Türkiye’yi ve Lions’u başarı ile temsil etti. Festival; Sırbistan ve Türkiye koroları dışında Yunanistan, Hindistan, Hırvatistan ve Romanya’dan çocuk, gençlik ve yetişkin koroların katılımı ile gerçekleşti.

 8 Aralık Cumartesi gecesi Belgrad merkezindeki Deca Kültür Merkezi Büyük Salonu’nda düzenlenen konserde sahnede Türk Bayrağı ile birlikte 118Y Lions’umuzun bayrağını da başarı ile dalgalandıran Lions PoliPop ilk uluslararası performansında uluslararası bir ilginin de odağı oldu. Rengarenk kıyafetleri, senkronize hareketleri, sıradışı repertuvarı, Türk kadınının asıl davranışlarını organizasyonun her aşamasında sergileyen koristleri ile adından övgü ile söz ettirdi.

 Konserde kısa bir konuşma yapan 118Y Lions Müzik ve Korolar Komite Başkanı Sevinç Eriş; Türk halkının sıcacık sevgi ve selamlarını getirdiklerini, birlikte söylediğimiz şarkılarla aramızdaki kilometrelerin yok olduğunu söyledi.

 Konser sonrası Sırp ve Yunan koroları ile festival aile fotoğrafı çekimi sırasında da Lions PoliPop’un konserde seslendirdiği “Ajde Jano” şarkısı tüm korolar tarafından seslendirilirken Lions PoliPop’un şefi Tolga Gülen tüm koroları bu performans sırasında yönetti.

 Lions PoliPop yeni koristlerin katılımına açıktır. Koroya katılım için Sevinç Eriş ve/veya Güler Bayhan ile iletişime geçerek 118-Y Lions olarak kurulacak uluslararası bağların müzikli bir parçası olunabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>