lions-118-y-turkiye-calisma-donemi-gorevliler-kitabi

Salacak Lions Kulübü – Göz Taraması

Salacak Lions Kulübümüz, “Bütün Çocuklar Hepimizin Çocuklarıdır” düşüncesiyle, Medical Park Hastaneleri’ nin sponsorluğunda Küçükyalı Çocuk Yuvası’ nda bulunan, 6-10 yaş arası 99 çocuğun detaylı göz taramalarının yapılmasını, teşhis edilen göz kusurlarının giderilmesi için tedavi masraflarının karşılanmasını ve gözlüklerinin teminini hedeflemiştir. Bu amaçla Ekim 2014 de gerekli izinler alınarak, her gün 15 çocuk, bizzat kulübümüzün üyelerinin nöbetleşe nezareti ile Gebze Medical Park Hastanesi’ ne götürülüp muayeneleri yapılmıştır. 7 gün süren bu tarama sonrasında toplam 18 çocukta göz kusurları tesbit edilmiş olup, ihtiyaçları olan gözlükler tarafımızdan karşılanmıştır.

Bu hizmetimizin gerçekleştirilmesinde büyük emeği bulunan üyemiz Leyla Çetinkaya ‘ ya ve sponsorumuz Medical Park Hastaneleri yönetimine, Küçükyalı Çocuk Yuvası Müdürü Sn. Necdet Eker’e, taramaya nezaret eden tüm öğretmenlerimize Salacak Lions Kulübü Üyeleri olarak gönülden teşekkür ediyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>