KAMEK Projesi

Kamuya açık alanlarda mimari engellerin kaldırılması Lions’un 100. yılında 100 halka açık bina ve alanda engellilerin hayatını kolaylaştırmak için Türkiye Sakatlar Konfederasyonu eski başkanlarından Prof. Dr. Turgut Göksoy ile beraber bir proje gerçekleştirilecektir. Bu projede üyelerimizin tespit edeceği halka açık bina ve alanlarla ilgili bir envanter tutulacaktır. Okul – sinema – devlet daireleri – AVM – karakol – ibadethane – sağlık merkezleri kamu ve özel kuruluşlara ait her alan bu kapsam dahilindedir. Eksikleri olan binalara, Lions ve Engelliler Derneği’nin belirleyeceği bir komisyon tarafından özel formatta uyarılar yapılarak eksikleri tamamlama konusunda bilgilendirilecektir. Böylece çevre ve engelli sorunlarına karşı duyarlı birey ve kurum olma bilinci geliştirilecektir. Her şeyi ile tam olan kurumlara bölgenin kamu yöneticileri ile birlikte ‘Lions-Kamek Onur Plaketleri’ verilerek bunun binalarda görünen bir yerde asılmasını sağlayarak toplumsal bilinç oluşturulacaktır.

 

KAMEK Projesi Duyuruları

Konuğumuz Bölge Hastaneleri sahibi Prof. Dr. Turgut Gürsoy

Konuğumuz Bölge Hastaneleri sahibi Prof. Dr. Turgut Gürsoy

Bölge Hastaneleri sahibi Sayın Prof. Dr. Turgut Göksoy’un merkez binamızda gerçekleştirdiği Kamusal Alanlarda Mimari Engellerin Kaldırılması ve Çölyak, Skolyoz ve Obezite konulu konferansı ilgiy... »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>